wybierz językWybierz język

Pożyczki i poręczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018

Przedsiębiorco, jesteś zainteresowany pożyczką na korzystnych dla Ciebie warunkach?

Skorzystaj z usług funduszy pożyczkowych, które są jedną z inicjatyw tworzenia instytucji wspierających przedsiębiorczość. Udzielają one głównie pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorcom działającym na obszarze obsługiwanym przez dany fundusz.

Pożyczka to umowa polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub przedmiotów oznaczonych co do gatunku, do dyspozycji pożyczkobiorcy na czas oznaczony lub nieoznaczony. Pożyczka może mieć charakter świadczenia odpłatnego lub nieodpłatnego.

Pomorski Fundusz Pożyczkowy w swojej ofercie posiada szereg pożyczek z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb przedsiębiorców województwa pomorskiego. Są to środki pochodzące ze środków samorządowych, Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej. Przedsiębiorco, zapoznaj się już dziś z ofertą PFP i wybierz coś dla siebie!

Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Szara 32,

80-116 Gdańsk

www.pfp.gda.pl

tel: 58 302 20 05

Poręczenie to umowa cywilnoprawna, w której jedna ze stron - poręczyciel zobowiązuje się wobec wierzyciela, że wykona zobowiązanie dłużnika, gdyby ten ostatni sam go nie wykonał. Jest to zabezpieczenie, które udziela poręczyciel w celu otrzymania kredytu, a tym samym może być ułatwieniem dostępności przedsiębiorcom do zewnętrznych źródeł finansowania.

Poręczeń i gwarancji udziela m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, realizując tym samym programy rządowe dedykowane dla przedsiębiorców z uwzględnieniem różnorodności potrzeb tych podmiotów. 

W województwie pomorskim, wsparcia przedsiębiorców w zakresie poręczeń udziela Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych w formie poręczeń kredytów i pożyczek, leasingów oraz wadiów przetargowych. Przedsiębiorco, sprawdź aktualną ofertę!

Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych

Szara 32/33,

80-116 Gdańsk

prfpk.pl

tel: 58 320 34 05 (06)

Dowiedz się więcej:

Bezzwrotne dotacje Ulgi i zwolnienia podatkowe Fundusze europejskie Crowdfunding Gwarancje de minimis Kredyty, leasing, faktoring Fundusze zalążkowe
Wersja o większym kontraście