wybierz językWybierz język

Fundusze zalążkowe

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018

Masz innowacyjny, nowatorski pomysł na biznes z potencjałem? Skorzystaj z oferty funduszy kapitału zalążkowego, tzw. funduszu Seed Capital!

Seed Capital jest to kapitał przeznaczony na finansowanie przedsiębiorstw w najwcześniejszej fazie ich działania, obejmującej okres od powstania pomysłu do momentu rozpoczęcia działalności.

Fundusze te zajmują się finansowaniem rozwoju potencjalnie zyskownego pomysłu, a środki przeznaczone są najczęściej na projektowanie, wdrożenie, opracowanie dokumentacji technicznej itp. Należą one do instrumentów podwyższonego ryzyka, których celem jest finansowanie projektów z zakresu wdrażania innowacji oraz transferu i komercjalizacji technologii w fazie tzw. zasiewu (seed) i rozruchu (start-up). Fundusze zalążkowe oferują przede wszystkim kapitał długoterminowy, wnoszony na okres od 3 do 7 lat, mający charakter udziałowy.

Jeżeli pomysł, który masz okaże się dobrą inwestycją, nastąpi etap tzw. due diligence. Etap ten polega na szczegółowej analizie prawnej, finansowej i organizacyjnej, po której następuje już przyznanie uzgodnionej kwoty. Trzeba liczyć się z tym, że otrzymując środki z funduszu kapitału zalążkowego najprawdopodobniej członkiem rady nadzorczej nowo powołanego przedsiębiorstwa, stanie się przedstawiciel tego funduszu.

Sprawdź kto w Gdańsku zajmuje się funduszami zalążkowymi:

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

ul. Lęborska 3B

80-386 Gdańsk

inkubatorstarter.pl

„Starter” aktywnie działa w ramach wsparcia nowych inicjatyw biznesowych. Pomaga w początkowej fazie rozwoju startupów, a także aktywnie działa na polu edukacyjnym, promując postawy przedsiębiorcze wśród różnych grup społecznych.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

al. Grunwaldzka 82

80-244 Gdańsk

www.arp.gda.pl

Działalność Agencji Rozwoju Pomorza skupiona jest na wdrażaniu instrumentów finansowego wsparcia dla MŚP, wspierania przedsiębiorczości poprzez doradztwo i szkolenia, wsparciu finansowym, a także promocji regionu oraz kontaktach z inwestorami zainteresowanymi prowadzeniem działalności na Pomorzu.

Black Pearls VC

Aleja Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

www.blackpearls.vc

Black Pearls to fundusz koncentrujący się w obszarze venture capital. Poszukuje najlepszych inicjatyw biznesowych w Polsce i całym regionie Morza Bałtyckiego. Pomaga komercjalizować i opracować światowej klasy rozwiązania technologiczne.

Business Angel Seedfund Sp. z o.o. S.K.A

ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

www.seedfund.pl/index.php

Business Angel Seedfund to pierwszy fundusz zalążkowy stworzony przez aniołów biznesu. Jego założycielami są prywatni przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces w swoich branżach. Fundusz wspomaga przedsiębiorców we wczesnej fazie rozwoju koncentrując się głównie na projektach z takich dziedzin jak teleinformatyka i biotechnologia.

Dowiedz się więcej:

Bezzwrotne dotacje Ulgi i zwolnienia podatkowe Fundusze europejskie Crowdfunding Gwarancje de minimis Pożyczki i poręczenia Kredyty, leasing, faktoring
Wersja o większym kontraście