wybierz językWybierz język

Crowdfunding

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018

Crowdfunding, tzw. finansowanie społecznościowe, to nowatorski sposób na finansowanie niemal każdej działalności. Jak to działa?

Chcąc pozyskać pieniądze na finansowanie swojego biznesu zorganizuj zbiórkę za pośrednictwem Internetu, prosząc tym samym tysiące internautów o pomoc w osiągnięciu wymarzonego celu biznesowego. Jest to nie tylko świetne narzędzie finansujące ale również sposób na sprawdzenie, jakim powodzeniem wśród społeczeństwa cieszyć się może nasz pomysł. Należy również zauważyć korzyści marketingowe jakie pojawiają się podczas tego typu akcji.

Jest to świetny i relatywnie niedrogi system finansowania nowych, innowacyjnych pomysłów, które dla klasycznego inwestora mogłyby wydawać się zbyt ryzykowne lub nieopłacalne. Crowdfunding pomaga zgromadzić środki rzędu kilkuset tysięcy, a nawet kilu milionów. Oczywiście są możliwe dużo mniejsze zbiórki, w zależności od potrzeb zainteresowanego przyszłego przedsiębiorcy.

Crowdfunding nie polega jedynie na mikropłatnościach od internautów, ale również na pewnego rodzaju świadczeniu wzajemnym, do którego obliguje się w zamian organizator. Możliwe jest świadczenie zwrotne w postaci produktu lub usługi, na której cel pozyskiwane były środki lub proporcjonalna do zainwestowanych środków partycypacja w zyskach nowego przedsiębiorstwa.

Ofertę wspierającą tego typu finansowanie wśród gdańskich przedsiębiorców oferuje Hub crowdfundingowy, działający przy Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter.

Dowiedz się więcej:

Bezzwrotne dotacje Ulgi i zwolnienia podatkowe Fundusze europejskie Gwarancje de minimis Pożyczki i poręczenia Kredyty, leasing, faktoring Fundusze zalążkowe
Wersja o większym kontraście